Skip to content

Aktuális csoportok

Aktuális művészet- és meseterápiás csoportok

Nyílt önismereti alkalmak mese-és művészetterápiával

Ha szeretnéd kipróbálni, a művészet- vagy meseterápiát, érdekel az önismeret és szívesen elmélyednél egy kicsit jobban az alábbi témákban, akkor ezek az alkalmak Neked valók!

A júniusi nyílt alkalom témája: jövőképem

Időpont: 2024. június 7. péntek 17.30-20.30-ig
jövőképem - művészetterápiás workshop
Hol tartok most az életemben? Ilyennek képzeltem el? Mit sikerült megvalósítanom? Mit szeretnék még megvalósítani? Mi segíthet ebben?
 
A fenti kérdésekre keressük a választ ezen az önismereti workshopon. Megállunk, összegzünk és előre tekintünk, miközben elmerülünk az alkotás nyújtotta flow élményben.

A júliusi nyílt alkalom témája: Rendben lenni

Időpont: 2024. július 5 . péntek 17.30-20.30-ig
nyílt meseterápiás alkalom felnőtteknek
Mit jelent számomra az, hogy „rendben vagyok”? Mikor vagyok jól? Milyen külső és belső elvárások nehezítik ezt és mi segít abban, hogy jól legyek?
 
Néha meg kell állni és rendezni sorainkat, hogy nyitottak lehessünk mind arra az újra, ami az életünkbe bekopogtat. 
Ezen az alkalmon egy mese is segíteni fog minket abban, hogy ránézzünk arra, hogy is vagyunk ezzel a kérdéssel a saját életünkben.

2024 . nyári önismereti mese-és művészetterápiás csoportok

Nyár, víz, szabadság, kikapcsolódás… A nyár közeledtével előtérbe kerülhet az a vágyunk, hogy milyen jó lenne önfeledten kikapcsolódni, víz közelében lenni, játszani, töltődni, közösségben lenni minél többet! Ha nincs lehetőséged az egész nyarat szabadsággal tölteni, azért beiktathatsz egy-két napot, órát a kikapcsolódásra a nyári  hétköznapokban is!

Érzelmek fogságában?

4 alkalomból álló művészetterápiás csoport felnőtteknek

Első alkalom: 2024. június 18. kedd 18.00-21.00-ig
érzelmek művészetterápia 2024 nyár
  • Mennyire tartanak fogva az érzelmeid?
  • Könnyen vagy nehezen irányítod őket?
  • Túl hamar felkapod a vizet vagy épp ellenkezőleg, nehezen tudod kimutatni az érzelmeidet?
  • Mennyire tudsz tervezni, tudatosan élni?
  • Mennyire tudod érvényesíteni az akaratodat?

 

Ezen a 4 alkalmas bevezető nyári workshopon nem csak a művészetterápiával ismerkedhetsz meg, de közelebb kerülhetsz saját magad érzelmi és akarati oldalához. Ránézünk arra, hogy vagy most az érzelmekkel és a tudatossággal, mi az amin változtatnod kellene és hogyan tudod ezt megtenni: vagyis hogyan tudod jobban irányítani az életed?

A nő ezer arca- a női erő a mesékben és az életünkben

4 alkalomból álló meseterápiás csoport felnőtteknek

Első alkalom: 2024. július 17. szerda 18.00-21.00-ig
  • Mit tanítanak a mesék a női erőről?
  • Milyen tulajdonságok birtokában kell lennünk ahhoz, hogy érett nővé válhassunk?
  • Mik azok a készségek, képességek, tulajdonságok, amelyeket – a mesék szerint – fontos, hogy elsajátítsunk ahhoz, hogy önazonosan tudjuk céljainkat elérni?
  • Milyen erők vezetnek az életben?
  • Hogyan döntök jól?  
  • Hogyan bánhatok jól magammal és másokkal?

 

Ezen a négy alkalmon arra nézünk rá a mesék segítségével, hogy mi az, ami minket, nőket segíthet abban, hogy helyt tudjunk állni a minket érő kihívások tengerében úgy, hogy közben önmagunkat se veszítsük el.

2024. nyári önismereti elvonulás a Zemplén hegyei között

Időpont: 2024. augusztus 17-20.

Részletek hamarosan!

Sorsfonó - mesekör - havi egy alkalommal ősztől

Kezdés: 2024. szeptember

Mesekör. Mesebogozás, meseelemzés és önismeret mindenkinek, akit érdekel a mesék világa és a benne rejlő bölcsességek.

Nem csoport és nem műhely, inkább közösség. De ez rajtunk múlik. 

Mesék körül, mesékről beszélgetünk, ismerkedünk önmagunkkal, keressük a válaszokat életünk kérdéseire.

Minden hónapban másik mese és téma.

Ha felkeltette az érdeklődésedet, gyere és próbáld ki!

Részletek hamarosan!

Vélemények korábbi csoportok résztvevőitől:

"A mesék és alkotások által jobban megismertem magam és a többiek reflexiói által is gazdagodtam!"
"Nekem tetszett az, hogy nagyon figyelmes vagy. Nemcsak le akarod zavarni az alkalmat, hanem beleadod magad, és érdekel, amit mondunk. Jó volt az elfogadó légkör is, hogy nem mesterműveknek kellett születnie. Ideális volt a csoportlétszám is, és hogy állandó volt a csoport összetétele. Jó volt, hogy aktivizálni kellett magunkat végig az alkalom alatt, de az nem volt megterhelő."
"Én széles körben ajánlanám, sokat tud segíteni önmagunk megismerésében és még a mentalizálásban is segíthet. Remélem sok nőhöz eljut majd ez a csoport."

Gyakori kérdések:

Az alkalmak kis csoportban zajlanak. Egy-egy téma köré épül fel egy-egy alkalom, ahol a zene, a vers vagy a mese által előhívott belső képekkel dolgozunk, relaxáció után egyénileg alkotunk, majd a csoportban az elkészült alkotásokat megbeszéljük. Az alkotások során többféle eszközt használunk: akvarell, ceruza, agyag, pasztellkréta, olajpasztell. A csoport visszajelzéseinek segítségével könnyebben tudatosíthatjuk mindazt, ami előjön.

Mindenkinek, aki nyitott arra, hogy jobban megismerje önmagát, életének rejtett mozgatórugóit is, illetve aki szereti vagy szeretné mindezt szabadon, kreatívan, a képzőművészet eszközeivel kipróbálni.

A foglalkozásokhoz nem szükséges semmilyen művészi érzék, rajzkészség, mert az elkészült alkotásokra nem mint művészi alkotásokra nézünk rá, hanem mint a lélek tükreire, amelyek rámutatnak a bennünk zajló folyamatokra.
A kreatív készség egyébként mindenkiben benne van, velünk született. Már a kisgyermek is tud alkotni, rajzolni, gyurmázni, két kezével új dolgokat létrehozni. Ez a képesség felnőttként is ott van bennünk, csak sokszor már nem vagyunk ennek tudatában, kevesebbet használjuk, ezért esetleg félünk tőle.

Ahány ember annyiféle életút létezik, mindenkinek más az a legjobb út, amely az önismerethez közelebb viszi. A művészetterápia egy „szelíd” módszer: az alkotások, a képek, „belülről” érkeznek, és mindig csak annyi, amelyet az adott életszakaszunkban fel tudunk dolgozni. Kreatív módszer, alkotásaink „árulkodnak” rólunk, arról hogy mi zajlik a felszín alatt a lelkünkben, amelyet különböző művészeti ágak (vers, zene, mese) által hozunk elő magunkból. A többiek meglátásai is segítenek abban, hogy hiteles képet kapjunk önmagunkról, amely több önismerethez vezet, elősegítve ezzel, többek között,  a tudatosabb és harmonikusabb élethez való eljutást.

A legtöbb csoport zárt csoportként működik, ami azt jelenti, hogy a csoport alkalmai és tematikája egymásra épülnek, ugyanazokkal a résztvevőkkel. 

Lehetnek nyílt alkalmak is, ezeken, vagy egy nyílt csoportban változhatnak a résztvevők az egyes csoportfoglalkozásokon.

Nem baj,  de ahhoz, hogy mélyebb dolgokat is meg tudjunk osztani egymással, fontos hogy kialakuljon egy bizalommal teli légkör, ami leginkább akkor tud kialakulni, ha a résztvevők ott vannak, jelen vannak a lehető legtöbb alkalommal. Az egyéni fejlődés, önismeret szempontjából is fontos, illetve a csoport többi tagja számára is fontos, hogy a csoport egységesen jelen legyen, a visszajelzések és a közösség szempontjából is. 

Nem szeretnél lemaradni az aktuális csoportokról? Iratkozz fel a hírlevélre és elsőként értesülsz róluk!

ÖnARTkép újdonságok – hírlevél